Aini - orientální tanec

Aini

Mé jméno je Martina Vančurová alias Aini a jsem profesionální orientální tanečnice. Orientálním tancem se zabývám již od svých 13-ti let kdy jsem měla tu možnost se s ním seznámit. Učaroval mi nejen pro svou ladnost pohybů a smyslnost, ale také hlavně pro svou eleganci, kreativitu a v neposlední řadě pro své velmi dobré účinky na zdraví a sebevědomí. Která žena by nechtěla vypadat krásně a líbit se okolí. Ale aby byla žena krásná pro ty co se na ni dívají, musí být nejdříve krásná sama pro sebe. A přesně toto dokáže ženě dát břišní tanec. Při cvičení postupně získáváte radost ze svých ladných pohybů, Vaše tělo se začne líbit Vám samotné a Vaše sebevědomí se postupně zvyšuje, protože Vy přece víte, že jste krásná. Jsem přesvědčena, že každá žena si na orientálním tanci najde alespoň střípek z množství jeho kouzel. Velmi si na něm cením toho, že v tomto uspěchaném světě nám pomáhá najít zpět ztracenou ženskost.

Ale abych se vrátila k sobě. Jméno Aini znamená v překladu květina nebo též jaro, o kterém si myslím, že je velmi důležité, protože bez jeho příchodu by náš život byl velmi chmurný, chladný a smutný. Orientální tanec jsem se začínala učit sama pouze pod vedením araba, který mi udával směr a vysvětloval alespoň základní prvky. V té době u nás ještě skoro žádné kurzy tance nebyly. Po čase jsem své taneční umění začala zdokonalovat podle videí vyhlášených zahraničních lektorek a v kurzech a seminářích českých i zahraničních učitelů jako například Mila el Kral, Layla Abdel, Rena Milgrom, Delila, Karolína, Shereen, Líza Végrová, Badryiah, Kateřina Krejčová, Sara Abou Farhat, Reyhan, Maral, Amani, Ashraf, Jillina, Leyla Youvana, Beata a Horacio Cifuentes, Sandra, Elizabeth Strong, Sandra, Jamilah, Mercedes Nieto, Orit, Elis Pinheiro a mnohé další. Jsem toho názoru, že člověk by nikdy neměl zůstat pouze u jednoho, třebaže osvědčeného, lektora, ale vyzkoušet učitele různé. Tanec je individuální a není jako matematika, kde má vše svůj přesný řád a postup. Každý lektor má svůj styl a od každého se máme co přiučit.

Za dobu svého působení mám za sebou mnoho vystoupení po celé republice a mnoho nadšených diváků a spokojených pořadatelů.

Snad ani neznám krásnější pocit, než se oddávat rytmickým tónům arabské hudby, které pomalu pronikají do každého kousku mého těla za účelem je roztančt a já mohu tuto radost předávat při vystoupení dál svým divákům

Není třeba tančit jen tělem, ale hlavně svým srdcem.

K srdci bych se ještě vrátila, jelikož právě mé srdce mne vede k temnějšímu odvětví orientálního tance a to tak zvanému Gothic Bellydance - GBD. Jde o velmi emotivní a dramatický styl, který nechává nahlédnout do temnější části srdce a duše tanečnice. Tento styl dává mnohem více prostoru k vlastímu sebevyjádření a tanečnice se nemusí držet pravidel, jak by tomu mělo být ve většině ostatních tradičních stylů orientálního tance. Jak jsem již ale podotkla, jde o temný a mystický styl plný vášně a silných emocí. Inspirací jsou mi jedny z nejlepších tanečnic svého oboru jejichž semináře jsem navštívila a to Tempest, Ariellah, Sashi a Morgana. Důležité je ale podotknout, že nejdůležitější esenci pro GBD musí člověk najít uvnitř sebe a ve svých emocích. Pro GBD je jen málo předepsaných pravidel a každá tanečnice je skutečně jedinečná - tančí totiž své emoce. A právě o toto v GBD jde.